דלג לתוכן

דף הבית (מאמרים) »

האם אתם רוצים להפרות את הפריון?

להפרות את הפריון, לא אחת נתקלים הן הרופאים והן המרפאים ברפואה הטבעית בזוגות המתקשים להיכנס להריון ספונטני. הסיבות לכך הן שונות ומגוונות. ידוע לכל כי הקידמה מביאה איתה לצד יתרונות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת גם מחיר של מתח רב וחוסר הקשבה לגוף ולנפש. נשים רבות נישאות היום בגילאים מבוגרים מבעבר עקב מימוש לימודים וקריירה, חלקן נטלו אמצעי מניעה משך תקופות ארוכות דבר אשר שיבש את המחזור הטבעי בגופן. החשיפה לזיהום אוויר שעות עבודה מרובות ומרדף אחר מרוץ החיים הותיר את ציבור הנשים הללו מרוקנות נפשית רגשית ואנרגטית. גם לגברים שבחבורה לא חסרים "פגמים" ויש לציין שכיום בודקים גם את איכות הזרע אצלם בעת שזוג מתקשה להרות.

אמנם לרפואה המערבית ישנם פתרונות רבים כיום לכך, אולם לעיתים קרובות כרוך הדבר בזמן רב, כסף, תופעות לוואי המשפיעות בין היתר גם על מצבי הרוח (בעיקר אצל הנשים) ועוד כהנה וכהנה "מחירים" כבדים שיש לשלמם בדרך אל ההיריון הנכסף.

וכאן למעשה מגיע מקומה של הרפואה הטבעית שמשתלבת יפה בתמונה. בכוונה קראתי לה טבעית ומשולבת ולא משלימה או חלופית מאחר ואין היא באה במקום אף טיפול קונוונציונאלי ובטח שלא טובה יותר במקרים מסוימים מטיפולים אלו ואחרים. תחום ההתמחות שבחרתי לעסוק בו הוא רפלקסולוגיה. מאחר וברגל ישנם איברי ייצוג ליתר חלקי הגוף (מעין מיקרו קוסמוס) ניתן להפעילם בעזרת לחיצות נגיעות הנעה ועיסוי של אותם איברים באמצעות כף הרגל

הטיפול מרגיע קודם כל ויש לציין שאחד הטריגרים לבעיות פוריות זהו המתח שמלווה את כל התהליך.

מטרת הטיפול היא לתת מענה להכרת הגוף במובן הרגשי הנרחב ביותר של המילה. לשלוח מסרים לתת המודע ולבדוק מדוע עצרנו את הזרימה הטבעית שלנו? הריון זהו תהליך של התחדשות ויצירת יש מאיין ודווקא בתהליך הקשה שאותם זוגות או נשים לבד עוברים נוצרת תחרותיות מבלי משים אפילו.